Vaša vprašanja..

joga, djotiš, shiatsu, ayurveda in vastu

Vaša vprašanja..

OdgovorNapisal/-a Marta » To Jan 06, 2015 12:01 pm

postavite vprašanje :?: , dilemo :cry: , pomislek :| in vam bom skušala odgovoriti. :geek:
Om Ananda Djoti Karuna Svasta!

Marta-Karuna
Marta
Site Admin

Re: Vaša vprašanja..

OdgovorNapisal/-a klopotec » Po Jan 19, 2015 8:56 am

Imate kakšno mnenje o solarni jogi?
Se kdo ukvarja z njo?
klopotec

OdgovorNapisal/-a Marta » To Jan 20, 2015 7:38 am

Glede solarne joge. Verjetno mislite na sungazing, kajne?
jaz oz. midva z možem sva nekaj časa to aktivno izvajala, vendar le v treh tednih dopusta. Vsak dan malo dlje. Občutek imam, da mi je pri vidu malce pomagalo, splošen občutek pa je bil sploh dober. Če ne bi živela v hiši, kjer ne ujamem jutranjega sonca, bi to še prakticirala dalje.
Sem pa prej prebrala knjigo o solarni jogi. Zelo važno je, da ujameš res jutranje sonce oz. sončni vzhod.

Marta-Karuna
Marta
Site Admin

OdgovorNapisal/-a klopotec » To Jan 20, 2015 8:21 am

Ja, na to mislim. Sam jo izvajam že kar nekaj časa in sem trenutno na 26 minutah.
Res je težava, če živiš na neugodni lokaciji in jutranjega sonca ne vidiš. Ali pa večernega.
Sam živim v dolini ki jo na vzhod in zahod obdajata hriba. Neugodno, če pa stvar pogledaš z drugega konca, nadvse ugodno.
Zjutraj vstanem ob pravem času. se povzpnme na hrib in gledam sonce. Potem pa nazaj v dolino.
Vendar pa je to težavno za zaposlenega človeka, za mame z majhnimi otroci. Kdor pa ima čas pa seveda ni problema.
klopotec

OdgovorNapisal/-a Marta » To Jan 20, 2015 8:41 am

In vaše izkušnje? :?:

Marta-Karuna
Marta
Site Admin

OdgovorNapisal/-a klopotec » To Jan 20, 2015 5:30 pm

Verjetno je prezgodaj karkoli ocenjevat v tej fazi. Potrebno je izpeljat cel ciklus, ki pa lahko kar traja, ker so vremenske razmere dostikrat neugodne. Popoldansko, večerno sonce je sploh pri nas problematično, ker je ozračje zvečer pogosto precej umazano. Sploh poleti. Tako da je najbolj "čisto" sonce jutranje sonce.
Dokaj kontinuirano sem prišel na nakje 20 minut, potem je bilo vreme preceja časa neugodno, prišlo je poletje, ko bi bilo treba zgodaj vstajati in sem prekinil za precej časa. Skoraj eno leto prekinitve je bilo. In zdaj nadaljujem . Včasih sem imel stalno utrujene oči. Po nekaj minutah solarne j. je ta utrujenost minila. In potem je prišla prekinitev. Precej časa po prekinitvi se je utrujenost oči vrnila. In sem se spomnil stanja, ko oči niso bile utrujene. Nekaj me je kar potegnilo ponovno na hrib in tisti dobri občutki so se vrnili. Tudi umirjene oči.
Ko gledam sonce, izkoristim ta čas za meditacijo, za čiščenje misli. Skušam ves čas misliti na nič, obstaja le sonce. Seveda se vmes dogaja, da misli zbezljajo, ampak to je stvar vadbe.
Stvar je prijetna, dobre občutke mi pušča. Nimam nobenih želja po kakšnem življenju brez hrane, zdi pa se, da jem nekaj manj.
Pred solarno jogo sem zmerno pil alkohol. Bil sem ljubitelj dobrega vina. Tudi kozarec preveč sem znal popiti. Ko sem začel prvič s solarno jogo, mi je po kakšnih dveh mesecih želja po vinu izginila. Nekaj časa po prekinitvi mi je vino ponovno tu in tam zadišalo.
Zdaj ko sem nadaljeval, me je zopet popolnoma minilo. Nobene želje. Kar seveda ni nič slabega.
Nadaljeval bom do konca ciklusa in takrat lahko povedal kaj več.
klopotec

OdgovorNapisal/-a Marta » To Jan 20, 2015 7:47 pm

Glede jutranjega ali večernega sonca se povsem strinjam z vami, če pa vključim še širše znanje, ki ga imam, pa bi sploh odsvetovala večerno sonce, ker ima le-to povsem drugo valovno dolžino in vpliva da druge centre v telesu in ne na višje čakre.
Tudi jaz bom še nadaljevala...preprosto dober občutek in dobri rezultati!

Marta-Karuna
Marta
Site Admin

OdgovorNapisal/-a Marta » Če Nov 15, 2018 5:56 pm

Glede na dejstvo, da se je na ta forum prijavljalo mnogo ljudi, ki so želeli zgolj reklamirati svoje storitve ali prodajati izdelke, sem začasno blokirala prijave, saj se je dnevno pojavljalo na kupe neželene in neprimerne vsebine in je bil to zame edini izhod.

Še vedno mi lahko vprašanje zastavite na moj mail: Marta@percic.si. Prestavim ga sem in odgovorim!
Hvala za razumevanje!

Marta-Karuna
Marta
Site Admin

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost